AKCE na čipování psů, koček a dalších zvířat.

Do odvolání zavádíme speciální akční cenu na čipování 298,- Kč.

Zatoulaný pejsek nebo kočička znamená vždy mrzutost pro majitele i pro nálezce a všechny zainteresované. Často do našich ordinací někdo přivede či přinese zvířátko, které našel na procházce nebo se k němu připojilo při venčení jeho pejska. Nejjednodušší způsob jak si pojisti, že váš zvířecí kamarád se vrátí rychle domů, je jeho označení mikročipem. Mikročip neboli RFID je rozšířený, někde i povinný, způsob označování zvířat. V podstatě lze použít pro jakýkoliv druh zvířete. V našich ordinacích používáme mikročipy nejmenších rozměrů, které se pomocí tenké jehly zavedou do podkoží na specifické místo (většinou levá strana krku). Obal mikročipu je z inertního materiálu, který nedráždí a současně zamezí pohybu mikročipu v podkoží.

Po aplikaci mikročipu je potřeba číslo mikročipu společně s daty o zvířeti a majiteli zaregistrovat v databázi. Doporučujeme databázi BackHome, kde je registrace zdarma a je součástí mezinárodního sytému, takže je pejsek dohádatelný i v jiných databázích v zahraničí.

Čtečku mikročipu vlastní v každé veterinární ordinaci a k dispozici jí většinou mají všechny zodpovědné státní instituce, městská a státní policie, odchytová služba a útulky. Pokud je pejsek či kočička, ale i papoušek nebo třeba i želva očipovaná a čip zaregistrován, váš zatoulaný svěřenec se vám po přečtení čísla čipu vrátí domů velmi brzy.

           

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *